7-Dniowy Intensywny Kurs Jogi w Wytwórni Ciszy
poprowadzi SHIVANI nauczycielka Jogi i Medytacji
w Himalayan Iyengar Yoga Centre oraz Himalaya Shanti Ashram w Indiach
założonych przez wybitnego hinduskiego mistrza jogi Sharata Arora

24 Lipca 2017 (Poniedziałek) 17:00-20:00 Asany i Relaksacje
11-13 Sierpnia 2015 (Wtorek-Sobota) 8:00-12:00 Asany, 16:00-17:00 Medytacja & 17:00-19:00 Relaksacje
30 Lipca 2015 (Niedziela) 8:00-12:00 Asany
dodatkowo 2 Sesje Wykładów i/lub Pytań i Odpowiedzi (15:00-16:00 lub po kolacji)
dla wszystkich poziomów w WYTWÓRNI CISZY (55km od Łodzi, 15km od A2 Warszawa-Poznań)
99-210 Uniejów, Brzozówka 30 (zobacz mapę)

Ilość uczestników jest ograniczona
Aby zapewnić sobie miejsce należy dokonać wczesnej rezerwacji
Koszt Intensywnego Kursu Jogi : 1000 zł
Zaliczka : 250 zł płatna poprzez przekaz pocztowy
Dane do przekazu pocztowego : Anna Polak, ul. Beskidzka 54, Kocierz Moszczanicki, 34-321 Łękawica.
Rezerwacja będzie kompletna, gdy otrzymamy mailowo kopię potwierdzenia przekazu pocztowego.
Kontakt do rezerwacji : Ania // hiyc_polska@wp.pl // +48 502 229 276
Zakwaterowanie z Wyżywieniem : płatne dodatkowo na miejscu
kliknij tutaj aby zobaczyć C E N N I K wyżywienia oraz pobytu w Wytwórni Ciszy
Serdecznie zapraszamy !!

OPIS KURSU

Intensywny Kurs Jogi z Shivani przeznaczony jest dla studentów zainteresowanych pogłębieniem swojej praktyki i odkrywaniem Jogi w szerokim i bardzo detalicznym zakresie. Program m.in. zawiera :

•    Odkrywanie subtelniejszych aspektów Praktyki Jogi.
•    Rozwijanie Poprawnej Postawy fizycznej oraz psychicznej.
•    Koncentracja nad wprowadzaniem równowagi poprzez oddech - Pranajama.
•    Zróżnicowany wachlarz Asan w celu otwarcia konkretnych blokad w ciele i umyśle.
•    Techniki generowania i przechowywania Energii.
•    Poglębianie wiedzy Filozofii Jogi.
•    Medytacja.

Celem tych nauk jest głębsze zrozumienie systemu rozwoju i uleczania poprzez Jogę oraz zapewnienia wszelkich niezbędnych środków do kontynuacji poprawnej i skutecznej praktyki własnej.

Intensywny Kurs Jogi z Shivani jest zanurzeniem praktykującego w esencję Jogi - w jej oba aspekty, filozoficzny jak i praktyczny. Podczas tego kursu, student uczy się wszystkiego co jest niezbędne do utrzymania niezależnej praktyki własnej.

Shivani, nauczycielka Jogi i Medytacji w Himalayan Iyengar Yoga Centre oraz Himalaya Shanti Ashram w Indiach, używa naukowego podejścia oraz świadomości, które są często pominięte w innych formach Jogi.

Istnieją tysiące Asan Jogi, ale które z nich są najbardziej korzystne oraz niezbędne dla utrzymania psychicznego oraz fizycznego zdrowia w naszych współczesnych czasach?

Intensywny Kurs z Shivani jest właśnie odpowiedzią na to pytanie. Jest to zarówno wprowadzenie do Jogi BKS Iyengara, jak i głębszym zanurzeniem w praktykę Jogi dla tych, którzy ćwiczą już od lat.

Głównym punktem koncentracji jest dostarczenie niezbędnej wiedzy dla każdego, kto chce zacząć praktykę własną. Jest to studium pozycji Korekcyjnych, Odmładzająco-Energetyzujących oraz Relaksująco-Medytacyjnych.

Studentom z dolegliwościami, podane są szczególne wytyczne do Terapeutycznej Praktyki.

Intensywny Kurs daje podstawowe ramy Komplementarnej Praktyki Jogi oraz inspiruje do głębszego wglądu wewnątrz siebie. Kurs jest informacyjny, motywacyjny, oraz przede wszystkim, empiryczny.

Dzienny program zawiera 4 godziny zajęć Asan, 2 godziny Relaksacji, 1 godzina wczesno-porannej Praktyki Własnej. Dodatkowo do tych praktyk jogi, Kurs zawiera 1 godzinę Medytacji oraz 2 Sesje Pytań i Odpowiedzi dotyczących Praktyki Własnej oraz Filozofii Jogi.

Intensywny Kurs Jogi powinien być traktowany jako czas, gdzie student może całkowicie poświęcić się odkrywaniu siebie, zmianie i transformacji. Program dzienny zaczyna się wczesnym porankiem oraz kończy wieczorem i pozostawia mało czasu na inne aktywności. Sugerujemy, aby uczestnicy przybyli na to przygotowani, co oznacza, że nie potrzebują wykonywać rozmów telefonicznych czy też pracy na internecie w trakcie trwania kursu.  Wtedy też będą mogli w pełni skorzystać z tego cennego czasu z energią Shivani.

Dwa wegetariańskie posiłki z popołudniową herbatą są serwowane dla wszystkich uczestników. Wszystkie Aspekty Jogi są uczone na poziomie doświadczalnym i bardzo często studenci odczuwają dramatyczne zmiany.

Kwalifikacja do uczestnictwa w kursach w HIYC w Indiach

5-Dniowy Kurs Intensywny w Polsce jest liczony jako dwa 5-Dniowe Kursy Jogi w Himalayan Iyengar Yoga Centre (HIYC) w Indiach. Ukończenie trzech 5-Dniowych Kursów kwalifikuje do uczestnictwa w Intensywnych oraz Nauczycielskich Kursach prowadzonych osobiście przez yogacharya Sharata Arora w Himalaya Shanti Ashram (Aszramie szkoły jogi HIYC w Dharamsali w Indyjskich Himalajach specjalnie przeznaczonym na głęboką i skoncentrowaną praktykę Jogi i Medytacji). Zapytania : info@hiyogacentre.com


5-Dniowy Kurs Jogi z Shivani w Himalayan Iyengar Yoga Center, Dharamsala, Himalaje


Zajęcia z Medytacji z Shivani w Himalaya Shanti Ashram, Dharamsala, Himalaje

Shivani jest nauczycielką Jogi i Medytacji w Himalayan Iyengar Yoga Centre oraz Himalaya Shanti Ashram w Indiach. Od młodego wieku była głęboko zainteresowana naukami duchowymi oraz medytacją. Od 18 roku życia, z wszelkich materiałów jakie były dla niej dostępne, rozpoczęła osobiste studia ludzkiej psychologii oraz wschodniej filozofii życia, obejmujące naukę Taoistyczną, Zen oraz Jogi. Podczas swoich szkolnych lat, większość czasu spędzała uprawiając sporty, takie jak atletyka oraz sztuki walki. To głębokie zainteresowanie ludzkim ciałem oraz umysłem poprowadziło ją do kontaktu z Jogą w tradycyjnej metodyce B.K.S. Iyengara w jej rodzimym mieście Warszawie. W 2009 roku, aby pogłębić swoje doświadczenie uniwersalnej mądrości praktyki duchowej oraz ciszy medytacji, pojechała do Indii do Himalayan Iyengar Yoga Centre na obszerne studia Jogi z wybitnym hinduskim mistrzem Sharatem Arora. Od tego czasu żyje w Indiach a Himalayan Iyengar Yoga Centre i ich klasztor Himalaya Shanti Ashram stały się jej domem. Przez cały czas kontynuje intensywną praktykę własną, bierze udział we wszystkich najważniejszych kursach prowadzonych przez Sharata Arora. Asystuje mu również w licznych zajęciach na wszystkich poziomach, obejmujących zajęcia terapii Jogi, kursy intensywne jak również i nauczycielskie. Pod życzliwym przewodnictwem Sharata Arora, każdy kurs Intensywny był dla niej niesamowitym, bardzo głębokim doświadczeniem w zakresie rozbudzania inteligencji ciała oraz tworzenia wewnętrznych przestrzeni. Od kwietnia 2011 roku – zgodnie z prośbą mistrza – zaczęła uczyć jogę w Himalayan Iyengar Yoga Centre oraz w Himalaya Shanti Ashram w Indiach, jak również podczas wakacji letnich prowadzić międzynarodowe warsztaty Jogi, dzieląc się jak w pełni świadome i harmonijne wykonywanie Asan wpływa nie tylko na ciało, lecz pomaga nawiązać głębszy, pełny akceptacji kontakt z Wewnętrznym Ja oraz całym otaczającym Światem.

Podczas Intensywnego Weekendu Jogi asystować będzie Anna Polak

Anna Polak – nauczycielka jogi, psycholog, terapeutka ruchem i tańcem.

"Wszystko zaczęło się od marzenia, by zostać tancerką. Po ukończeniu studiów psychologicznych zaczęłam praktykować jogę w celu jej poznania i powiązania z psychoterapią. Już na pierwszych zajęciach jogi zdecydowałam, że chce zostać joginką. Zobaczyłam, jak korzystna jest joga, jak wpływa na moje życie, zmienia je i pomaga mi zostać lepszym psychologiem. Tak właśnie filozofia jogi mocno przeniknęła moje życie", mówi.

Jej historia z jogą zaczęła się, kiedy po raz pierwszy pojechała do Indii. Po tym doświadczeniu, rozpoczęła studia nad jogą w Polsce i Tajlandii. Przez ostatnie 3 lata jest studentką, asystentką i nauczycielką w Himalayan Iyengar Yoga Centre w Indiach, gdzie każdego roku uczestniczy w intensywnych kursach jogi oraz kursach nauczycielskich. Ania asystuje swojemu wybitnemu nauczycielowi Sharatowi Arora w jego międzynarodowych warsztatach.

Inną i wielką pasją Anny jest podróżowanie. Łączy je z jogą i inspiruje ludzi z całego świata. Wnosi jogę gdziekolwiek może, pokazując ludziom, że joga nie ma granic!

Jest twórczynią projektów: "YOGA WITHOUT BORDERS/JOGA BEZ GRANIC"

i "JOGA W GMINIE".

Jej ulubionym hasłem jest: "Be happy!/ Bądź szczęśliwy!"

Dane do kontaktu: ania.polak@wp.pl, +48 502 229 276.

International Summer Yoga Workshops

Ella Yoga, Tel-Aviv, Israel
Course: 5-Day Yoga Course
Date: 25 - 29 June 2017
Contact:

 

Colico, Italy (Totem Studio)
Course: 5-Day Yoga Course
Date: 26 - 30 June 2017
Contact: Matilde
More Info

 

Ein Kerem, Israel
Course: Intensive Yoga Weekend
Date: 30 June - 1 July 2017
Contact: Leo
More Info

 

Colico, Italy (Totem Studio)
Course: Intensive Yoga Weekend
Date: 1 - 2 July 2017
Contact: Matilde
More Info

 

Hanstedt (near Hamburg) Germany
Course: 6-Day Intensive Course
Date: 13 - 18 July 2017
Contact: Babett
More Info

 

Frohnsdorf (near Leipzig) Germany
Course: 6-Day Intensive Course
Date: 15 - 20 July 2017
Contact: Robert
More Info

 

Brzozówka, Wytwórnia Ciszy, Brzozówka, Poland
Course: 7-Day Intensive Course
Date: 24 - 30 July 2017
Contact: Ania
More Info

 

Szkoła Jogart, Warsaw, Poland
Course: Intensive Yoga Weekend
Date: 2 - 3 September 2017
Contact: Artur
More Info

 

Brussels, Belgium
Course: Intensive Yoga Weekend
Date: 8 - 10 September 2017
Contact: Toon
More Info